Amazon Fulfillment v Evropě

Pro právní předpisy týkající se DPH je zcela jasné, pokud jde o zboží dodávané nebo „splněné“ z místa v zemi Evropské unie. Pokud skladujete svůj inventář v distribučním centru a realizujete online prodej z tohoto místa, prodej je okamžitě zdanitelný v zemi, kde je sklad zřízen. Neexistuje žádná hranice příjmů - v okamžiku, kdy provedete prodej, jste povinni se zaregistrovat a začít účtovat DPH z těchto prodejů. Následně Amazon splní vaše zboží z jejich plnících center v 7 různých zemích EU. Po přihlášení k jejich celoevropské variantě budete muset být ihned zaregistrováni.

Služba Amazon konkrétně obsahuje velmi populární „Fulfillment by Amazon“ (FBA). Zde může prodejce inzerovat své produkty na webu Amazon a všechny objednávky budou Amazonem za ně splněny.

Pro maloobchodníky se zbožím online pro spotřebitele nabízí FBA rychlý a jednoduchý způsob, jak zvýšit svůj tržní potenciál do 28 členských států EU a dále. Nicméně prodej přes hranice EU přináší odpovědnost za účtování a placení daně z prodeje veškerého zboží. Tento celoevropský model FBA byl implementován v roce 2016, což umožňuje prodejci využívat všech 7 vyhrazených center pro plnění napříč EU (Česká republika, Francie, Německo, Itálie, Polsko, Španělsko a Spojené království).

Přestože tato skvělá služba umožňuje prodejci dotknout se kupujících v celé EU, vede k několika povinnostem registrace k DPH. Konkrétně se musí online prodejce registrovat k DPH v každé zemi, kde využívá centrum pro plnění Amazon v této zemi.

amavat® uznává všechny významné obavy z prodeje s Amazon v EU a má zkušenosti s prací s několika online prodejci. Kontaktujte amavat® ještě dnes a ujistěte se, že DPH neovlivní vaše plány rozšíření.

Když jste se zaregistrovali, online prodejci musí přidat DPH k prodejní ceně svých produktů a dodržovat všechny místní požadavky na dodržování předpisů a vykazování, určitě podávat periodická přiznání k DPH.

amavat® nabízí komplexní řešení elektronického obchodování s DPH.