Výběr místa:

Služby

Přeshraniční registrace elektronického obchodování s DPH, registrace a dodržování DPH, monitorování, poradenství a podpora

Prodej přeshraniční

Pokud jste prodejcem online prodávajícím zákazníkům se sídlem v jiných zemích, je pravděpodobné, že budete účtovat DPH nebo ekvivalentní daň z prodeje v zemi zákazníka.

Existuje mnoho různých variant, jak byste mohli prodávat zákazníkům v zahraničí - buď přímá přeprava, prostřednictvím trhů, plnění Amazonem (FBA), sklady třetích stran atd. Existuje několik klíčových věcí, které musíte znát, abyste se ujistili, že jste DPH kompatibilní v jiných zemích EU.

Váš kontrolní seznam

  • Měli byste vědět, odkud přepravujete produkt a odkud přepravujete, pro všechny své prodeje.
  • Víte, že jste překročili mezní hodnoty pro prodej na dálku?
  • Jaké sazby DPH účtujete za svůj prodej, nastavili jste si účtování správné sazby DPH podle místa zákazníka?
  • Jste registrováni pro účely DPH v jiných zemích a vracíte se do těchto zemí?
  • Pokud používáte sběr, balení a přepravu od třetích stran, jako je FBA, zjistěte, kam drží vaše zásoby a do kterých je odesíláte.

Znáte odpovědi na výše uvedené otázky? Pokud odpověď zní ne, tak proč nám nepomůžeme, abyste se mohli soustředit na prodej...

Pohyb zboží v rámci EU

Zavádění jednotného trhu EU do praxe

Členské státy se v rámci provádění jednotného trhu v EU dohodly na různých zjednodušujících opatřeních. Velmi důležitá byla veškerá cla a daně na zboží dovážené / vyvážené mezi zeměmi Evropské unie. Z pohledu DPH tedy nejsou klasifikovány jako dovoz a vývoz, ale jako „akvizice v rámci Společenství“ a „odeslání v rámci Společenství“.

Existují velmi přesné právní předpisy, kterými se řídí tyto prodeje a nákupy v rámci EU, a dokonce i pohyb vlastního zboží společnosti mezi členskými státy EU. Obecně by se měla uplatňovat pravidla pro přenesení daňové povinnosti a do „akvizic“ a „odesílání“ do a z jiných členských států EU je zapojeno méně administrativy ve srovnání se zeměmi ve zbytku světa.

Z tohoto důvodu jsou proto nezbytné další požadavky na podávání zpráv (například výpisy z prodeje v ES a prohlášení o Intrastatu), ale odpovědnost a obtížnost DPH se značně sníží.

Naše služby

VAT Registration

DPH registrace /
Zrušení registrace k DPH

To zahrnuje veškeré formality požadované pro uvolnění místního registračního čísla DPH ve vybraných zemích a pomůže vám určit, kdy je vhodné zrušit registraci DPH. Nabízíme kompletní servis.

Zjistit více

VAT Settlement

Evidence a
dodržování DPH

Každé daňové přiznání k DPH je jiné, pomůžeme vám s různými požadavky na informace a formáty hlášení. Naše týmy odborníků na dodržování předpisů budou spravovat všechna pravidelná zákonná prohlášení.

Zjistit více

VAT Settlement

Intrastat podání a soulad

Nechť amavat® pomohou splnit vaše měsíční povinnosti, kartotéky, pokud vaše firma je posílání a přijímání zboží v celé EU. Můžeme pomoci s vytvořením návratu nebo oznámení, spolu s monitorováním své prodeje proti prahů.

Zjistit více

EC Sales Lists (ESL)

Sledování prahů

Každá země EU má své vlastní prahové hodnoty, například „Prodej na dálku“ a „Intrastat“. Proto, pokud doručujete do jiných zemí EU, bude amavat® sledovat tyto stanovené limity, aby zjistil, zda jste je překročili.

Zjistit více

EC Sales Lists (ESL)

Poradenství v oblasti DPH
a daní v plném rozsahu

Naši odborníci jsou dobře vybaveni a zkušení, aby vás mohli navigovat složitými daňovými záležitostmi v celé Evropě. amavat® vybrané členské firmy ve všech zemích EU, které se specializují na služby v oblasti dodržování DPH.

Zjistit více

VAT Advisory

Podpora a
služby IT

amavat® významně investuje do technologie. Cílem je vyloučit složitost správy DPH a vytvořit prostředí, které vám umožní jednoduše spravovat dodržování DPH, a přitom být uživatelsky přívětivý.

Zjistit více

: