Výběr místa:

VAT in Europe – News

Amavat

Brexit: Amazon oznamuje změny FBA a EFN

Spojené království nevyhnutelně opustí Evropskou unii 1. ledna 2021 poté, co nebyla zvolena možnost prodloužení lhůty. Přesná povaha budoucích vztahů a to, zda se budou v budoucnu uplatňovat sazby, se stále sjednávají.

Je však jasné, že od roku 2021 bude existovat nová celní hranice mezi ostrovním státem a EU. Amazon nyní oznámil, jaký to bude mít dopad na obchodní aktivity prodejců na trhu.

Je třeba zastavit převody zásob přes celní hranici mezi EU a Spojeným královstvím

Od 1. ledna 2021 tedy dojde ke změnám u prodejců prodávajících do Velké Británie. Amazon nyní oznámil dvě hlavní změny:

  • Převody zásob s celoevropskou lodní dopravou mezi Spojeným královstvím a EU budou zastaveny;
  • Objednávky zákazníků s přepravou přes Amazon (FBA) ze Spojeného království do EU a naopak již nelze zadávat, protože doprava přes Amazon prostřednictvím Evropské sítě pro nákladní dopravu (EFN) již nepřekročí hranici mezi Spojeným královstvím a EU.

Podle Amazonu není ovlivněna celoevropská přeprava zásob v rámci EU (tj. V Německu, Francii, Itálii a Španělsku).

Amazon doporučuje rozdělení akcií

Obchodníkům, kteří nyní chtějí chránit své prodeje ve Velké Británii a EU, společnosti doporučují, aby rozdělili své zásoby, aby měli dostatečné zásoby na obou stranách budoucí celní hranice.

Je vhodné nyní zjistit, jaké jsou možné požadavky na lodní zásoby přes celní hranici mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií. Koneckonců je v rámci celního prohlášení požadováno mnoho informací (např. Identifikační čísla DPH, čísla EORI nebo některé licence).