Výběr místa:

VAT in Europe – News

Amavat

Amazon oznamuje vlastní trh pro Švédsko

Date19 Srp 2020

Amazon chce dobýt stále více nových trhů: Po nedávném otevření vlastního nizozemského trhu se online gigant nyní zaměřuje na evropský sever. Společnost Amazon nyní oznámila spuštění vlastního portálu Amazon pro Švédsko a zahájila přípravy, uvádí agentura Reuters.

Doposud byli švédští zákazníci přesměrováni na německý web přes doménu Amazon.se – s možností dodání zboží do Švédska. U německých online obchodníků by tento zdroj příjmů mohl být odstraněn, pokud by se neprodávaly prostřednictvím amazonského trhu EU.

Švédský Amazon by mohl přijít v příštích 12 měsících

Již v roce 2017 se objevily zvěsti, že Amazon plánoval vlastní švédský web. V té době se také hovořilo o tom, že k tomu dojde v průběhu roku 2018 – dosud však nebyly podniknuty žádné odpovídající kroky. V té době byla švédská konkurence o případný vstup na trh o to více nadšená: „Všichni hráči elektronického obchodování se stanou otroky pod Amazonem a pro nás není místo,“ dohlédl Nicklas Storåkers, generální ředitel srovnávací služby Pricerunner na čas.

Nyní se zdá, že ambice americké společnosti jsou mnohem konkrétnější. Švédský amazonský trh by mohl být nyní spuštěn během jednoho roku, tvrdí Ecommerce.eu s ohledem na spuštění holandského webu Amazon a tento web byl otevřen v březnu letošního roku.

Amazon chce přesvědčit Švédy typickými servisními sliby

Švédsko je pro Amazonku přitažlivé kvůli politickým a ekonomickým podmínkám, vysvětlil odborník na elektronický obchod Gerrit Heineman online obchodníkům novinky o plánech rozšíření elektronického obchodu. Heineman však také poukázal na poměrně nízkou hustotu obyvatelstva. Dokonce i v řídce osídlených oblastech by Amazon musel dodržovat své sliby týkající se poskytování služeb.

To se zřejmě také plánuje, protože Amazon chce svým typickým servisem zapůsobit na švédské zákazníky: „Jsme optimističtí, že zaměřením se na to, co věříme, že zákazníci budou nejvíce oceňovat – nízké ceny, široký výběr a rychlé dodání – nakonec získáme důvěra švédských zákazníků, “cituje Reuters Alex Ootes, viceprezident Amazonu pro expanzi EU. Podle Ootes je zavedení úplné prodejní nabídky na pořad jednání Švédska. Nebylo však naznačeno, do jaké míry bude za tímto účelem vytvořena nová logistika.